Wirtualne biuro Wrocław, wirtualny adres Wrocław

Zadzwoń do nas! 508 186 932

Wirtualne biuro w samym centrum Wrocławia!

Polub nas!

Wirtualne biuro Wrocław, wirtualny adres Wrocław

Każdy biznes rządzi się swoimi prawami i wymaga indywidualnych rozwiązań. Tworzymy je od podstaw – to my dostosowujemy się do Klienta, a nie odwrotnie. Mamy w ofercie wiele rozwiązań "szytych na miarę" dla najbardziej wymagających Klientów. Nie ma dla nas żadnych ograniczeń. Są tylko wyzwania!

Skontaktuj się z nami

17/07 Zarządzenie o zwrocie wniosku bądź uzupełnieniu braków

« Powrót do bloga

Składając wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego musimy się liczyć z tym, że jeżeli wniosek jest wadliwy, to otrzymamy zarządzenie o zwrocie wniosku bądź uzupełnieniu braków.

W związku z tym warto wiedzieć na jaki artykuł ustawy o KRS się powołać, i jaką procedurę zastosować, aby ostatecznie doprowadzić  do wpisu aktualizacyjnego w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Zarządzenie o zwrocie wniosku

Złożenie wniosku obarczonego błędami, skutkuje przeważnie wydaniem zarządzenia o zwrocie wniosku (art. 19 ustawy o KRS), bez możliwości jego uzupełnienia o poprawnie wypełnione formularze. Sąd zarządza o zwrocie wniosku oraz o zwrocie opłaty sądowej oraz za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. W zarządzeniu referendarz uzasadnia jakie błędy w formularzach KRS doprowadziły do zwrotu wniosku.
W przypadku otrzymania zwrotu wniosku mamy 7 dni kalendarzowych na ponowienie wniosku. Należy ponownie wypełnić wszystkie formularze KRS ( nawet te, które nie były wadliwie wypełnione). Do prawidłowo wypełnionych formularzy KRS należy dołączyć pismo przewodnie.
Powinno ono zawierać następujące elementy:

Poniżej wzór pisma przewodniego o ponowienie wniosku o odpowiedzi na zarządzenie o zwrocie wniosku:

Pismo o wznowienie wniosku-wzór

Do poprawionego formularza KRS nie dołączamy ponownie dokumentów źródłowych (umowy zbycia udziałów, oświadczeń, uchwał, umowy spółki, itp.), ani potwierdzenia opłaty sądowej, a jedynie wszystkie formularze KRS.

Poprawnie wypełniony wniosek zostanie przez sąd rozpatrzony już pod nową sygnaturą, jednak wywoła on skutek od daty pierwotnego wniesienia wniosku do sądu.

Zarządzenie o uzupełnienie wniosku

W przypadku otrzymania zarządzenia o uzupełnienie wniosku mamy 7 dni kalendarzowych na dołączenie wadliwie wypełnionych dokumentów. W uzasadnieniu zarządzenia referendarz wskaże, jakie dokumenty zostały błędnie wypełnione. Do prawidłowo już wypełnionych formularzy KRS należy dołączyć pismo przewodnie.
Powinno ono zawierać następujące elementy:

Uzupełnienie wniosku o prawidłowo już wypełnione dokumenty w przewidzianym przez sąd czasie, doprowadzi do wpisu zmian przez referendarza. W przeciwnym przypadku referendarz sądowy wyda postanowienie o odmowie wpisu do KRS.

W takim wypadku opłata sądowa przepada, a więc nie można już wnosić o zaliczenie opłaty uiszczonej przy poprzednio złożonym wniosku. Jeśli wnioskodawca wie, że w terminie 7 dni nie uda mu się na czas zdobyć wymaganych dokumentów, powinien wnieść o przedłużenie terminu na uzupełnienie wniosku, w odpowiedni sposób uzasadniając swoją prośbę.

Poniżej wzór pisma przewodniego o uzupełnienie wniosku.

Pismo o uzupełnienie wniosku-wzór


Wirtualne biuro

więcej

Dział prawny

więcej

Biura rachunkowe

więcej

Miejsce spotkań

więcej

Sprzedaż i rejestracja spółki

więcej

Kontakt

Tel.: +48 508 186 932
Tel.: +48 793 793 793
Napisz e-mail

Zobacz gdzie jesteśmy

ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP 897 179 57 79

Zobacz na mapie O Tutaj