Wirtualne biuro Wrocław, wirtualny adres Wrocław

Zadzwoń do nas! 508 186 932

Wirtualne biuro w samym centrum Wrocławia!

Polub nas!

Wirtualne biuro Wrocław, wirtualny adres Wrocław

Każdy biznes rządzi się swoimi prawami i wymaga indywidualnych rozwiązań. Tworzymy je od podstaw – to my dostosowujemy się do Klienta, a nie odwrotnie. Mamy w ofercie wiele rozwiązań "szytych na miarę" dla najbardziej wymagających Klientów. Nie ma dla nas żadnych ograniczeń. Są tylko wyzwania!

Skontaktuj się z nami

17/07 Gotowa czysta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

« Powrót do bloga

Obecnie na rynku jest coraz więcej firm specjalizujących się w sprzedaży gotowych, czystych spółek z o.o.

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na zakup gotowej czystej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ? Co wpływa na to, że to rozwiązanie staje się coraz bardziej atrakcyjne zarówno dla polskich jak i zagranicznych przedsiębiorców? Gotowa czysta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma prawie same zalety.

Co oznacza, że spółka jest „gotowa” i „czysta”?

        Gotowa czysta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to taka spółka, która nigdy nie prowadziła działalności gospodarczej. Została założona przez firmę specjalizującą się w zakładaniu spółek, w celu jej dalszej odsprzedaży. Zakup gotowej czystej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pozwala klientom pozbyć się niedogodności związanych ze skomplikowaną procedurą rejestracji spółki ( nawet w systemie s24), długim czasem rejestracji spółki ( rejestracja spółki w sposób tradycyjny) i czasochłonnością całego procesu. Gotowa, czysta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiada wszystkie, niezbędne do prowadzenia działalności numery tj. KRS, NIP, REGON. Została ona zgłoszona do Urzędu Skarbowego ( NIP-8) oraz został opłacony należny podatek od kapitału zakładowego ( PCC-3).Dana spółka nie posiada zadłużenia oraz nie jest związana żadnymi umowami, o czym świadczą przekazywane w dniu jej zakupu księgi handlowe oraz inne dokumenty finansowo- księgowe. Dodatkowo w poświadczanej notarialnie umowie zbycia udziałów, powinny znaleźć się zapisy potwierdzające nieprowadzenie przez spółkę działalności gospodarczej oraz brak jakichkolwiek zadłużeń. Należy również podkreślić, że za ewentualne długi spółki odpowiada zarząd, który pełnił owe funkcję w okresie, kiedy dane zobowiązanie powstało. Oznacza to, że nowy zarząd odpowiada za sytuację finansową spółki od momentu wyboru na prezesa zarządu i nie odpowiada za ewentualne, poprzednie długi swoich poprzedników.

Gotowa czysta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -dlaczego warto?

       Głównym powodem decydującym o zakupie gotowej spółki z o.o. jest przede wszystkim oszczędność czasu. Nowi udziałowcy mogą bowiem rozpocząć działalność w dniu jej zakupu u notariusza. Przejście praw i obowiązków na nowego udziałowca następuje bowiem w momencie poświadczenia przez notariusza umowy zbycia udziałów. Podobnie jest z wyborem nowego Zarządu. W chwili odbycia Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników i powołania nowego zarządu, jest on w pełni uprawomocniony do reprezentowania spółki. Profesjonalną aktualizacją danych w Krajowym Rejestrze Sądowym i Urzędzie Skarbowym zajmie się firma specjalizujące się w sprzedaży spółek, dlatego warto zlecić im również to zadanie.
Innym powodem, decydującym o zakupie gotowej, czystej spółki z o.o. jest możliwość skorzystania z dofinansowania unijnego, leasingu na firmę lub kredytu. Często w takim wypadku liczy się staż spółki. W niektórych przypadkach bądź branżach jest wręcz wymagane, aby spółka miała minimum 6,12 miesięcy lub więcej. Dotyczy to m.in. starania się o leasing na firmę, kredyt lub w przypadku otworzenia Agencji Zatrudnienia.
Im spółka starsza stażem, tym jest ona bardziej wiarygodnym i rzetelnym podmiotem w oczach partnerów biznesowych.

Podsumowanie

Zakup gotowej czystej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to z pewnością duża wygoda oraz oszczędność czasu.
Kupując gotową, czystą spółkę z o.o. możemy od razu rozpocząć działalność. Zakup gotowej czystej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to całkowicie bezpieczne, nowoczesne i coraz częściej praktykowane rozwiązanie. Nie należy obawiać się, że wraz z zakupem spółki z o.o. nabędziemy niechcianych zobowiązań czy długów, gdyż spółka wcześniej nie prowadziła żadnej działalności gospodarczej, co potwierdzają przekazywane w momencie sprzedaży księgi handlowe oraz inne dokumenty finansowo- księgowe. Należy również podkreślić, że za ewentualne długi spółki odpowiada zarząd, który pełnił funkcję zarządcze w momencie powstaną zobowiązania.

Gotowa czysta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością od ręki?

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

tel.: +48 508 186 932Wirtualne biuro

więcej

Dział prawny

więcej

Biura rachunkowe

więcej

Miejsce spotkań

więcej

Sprzedaż i rejestracja spółki

więcej

Kontakt

Tel.: +48 508 186 932
Tel.: +48 793 793 793
Napisz e-mail

Zobacz gdzie jesteśmy

ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP 897 179 57 79

Zobacz na mapie O Tutaj